Les Gold Lombard – Znany Inwestor, wiek, fascynujący życiorys!

Przez Adam

Jestem zachwycony, mogąc opowiedzieć o Les Gold, niezwykłej osobowości z branży lombardowej, który stał się znany na całym świecie. Urodziłem się 20 czerwca 1950 roku w Detroit, w stanie Michigan, co czyni mnie jednym z weteranów w biznesie zastawowym. Moją rozpoznawalność zdobyłem przede wszystkim jako gwiazda programu telewizyjnego „Hardcorowy Lombard”, który podbił serca widzów na kanale TruTV.

Przygoda z lombardami zaczęła się w mojej rodzinie już dawno temu, ale to w 1978 roku zdecydowałem się kontynuować rodzinny interes otwierając sklep American Jewelry na terenie kompleksu handlowego Green Eight Shopping Center. Moje doświadczenie i unikalne podejście do biznesu pozwoliło mi zbudować solidną markę oraz zdobyć zaufanie klientów.

Moje życie i kariera pokazały, że nawet najbardziej niezwykły przedmiot może znajdowywać miejsce na półkach lombardu. A historia z żywym aligatorem, który pojawił się jako zastaw, to tylko jeden z wielu przykładów na niecodzienną naturę tej pracy. Mój wkład w branżę jest doceniany nie tylko przez klientów, ale i przez osoby postronne, dzięki czemu jestem dumny z tego, co udało mi się osiągnąć.

Les Gold – Początki i Kariera

Rozpoczęcie kariery Les Golda, to fascynująca historia przesiąknięta duchem Detroit. Od dziecięcych lat, przez rozkwit American Jewelry and Loan, aż po popularność w „Hardcorowym Lombardzie”, jego życiorys to pasmo sukcesów.

Początki w Detroit

Moje zaranie w przemyśle lombardowym rozpoczęło się w Detroit, miasto, które ukształtowało mój charakter handlowca. Urodziłem się 20 czerwca 1950 roku i już jako 12-latek zacząłem pracować w rodzinnym lombardzie, Sam’s Loans. To tam nabrałem wprawy w sztuce negocjacji.

American Jewelry and Loan

W 1978 roku zdecydowałem otworzyć własny lombard – American Jewelry and Loan. Początkowo była to niewielka placówka w Green Eight Shopping Center. Dzięki mojej biznesowej intuicji i zdolnościach negocjacyjnych, lombard prężnie się rozwijał. W 1993 roku zaszła potrzeba przeprowadzki do nowej, większej lokalizacji, aby sprostać rosnącemu zainteresowaniu klientów.

Hardcorowy Lombard

Moja kariera nie ogranicza się do prowadzenia lombardu, zyskałem również rozpoznawalność dzięki programowi „Hardcorowy Lombard”. Show ukazuje codzienne wyzwania moje i mojej rodziny w zarządzaniu biznesem. Program zadebiutował i szybko zyskał miliony widzów, stając się więc znaczącą częścią mojego życia zawodowego i prywatnego.

Osiągnięcia i Wpływ

Jestem dumny, że mogę się dzielić moimi osiągnięciami w dziedzinie biznesu, literatury i telewizji. Moja kariera była pełna przełomowych momentów, które wywarły znaczący wpływ nie tylko na moje życie, ale także na życie innych.

Książka i Edukacja

W 2013 roku wypuściłem swoją książkę „For What It’s Worth: Business Wisdom from a Pawnbroker”, którą wydało Penguin Portfolio. Moje doświadczenia jako lombardzista stały się podstawą edukacyjną dla wielu aspirujących przedsiębiorców. Książkę napisałem w oparciu o edukację zdobytą na University of Michigan oraz kursy w Gemological Institute of America, które pomogły mi osiągnąć sukces w branży pożyczkowej.

Biznes i Rodzina

Mój biznes, American Jewelry and Loan, założyłem razem z moją rodziną. To tutaj mój syn Seth Gold, absolwent Michigan State University, wniósł swoją wiedzę biznesową, wspomagając rozwój firmy. Nasze przedsiębiorstwo stało się miejscem, w którym rodzina Goldów tworzy i utrzymuje interes skupiający się na uczciwości i zaufaniu.

Telewizja i Społeczność

Mój wpływ rozszerzył się na telewizję, gdzie stałem się rozpoznawalną osobowością telewizyjną dzięki programowi „Hardcore Pawn”. Program ten zwrócił uwagę na życie codzienne w lombardzie w Detroit i wpłynął na postrzeganie tej branży przez społeczeństwo. Współpracowałem z producentem Richardem Dominickiem i byłem dumny z możliwości pojawienia się w spokrewnionym programie „Hardcore Pawn: Chicago”, który był prowadzony przez Royal Pawn Shop w Illinois. Moje zaangażowanie telewizyjne umożliwiło mi nawiązanie głębszej relacji z moją społecznością, dając mi platformę do przekazywania wiedzy i doświadczeń.

Autor
Adam